Felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntette
Előkészítő ülést tart a Miskolci Járásbíróság azoknak a vádlottaknak az ügyében, akiket ittasságuk miatt leszállítottak az indulásra váró személyvonatról, ezért rátámadtak a vasútőrre.
A vádirat szerint az élettársakként együtt élő vádlottakat 2023 októberében a miskolci pályaudvaron várakozó személyvonatról leszállították, mivel ittas állapotban az utasokkal veszekedtek, illetve egymást is szidalmazták. A pályaudvaron dolgozó vagyonőr („vasútőr”) közölte a terheltekkel, hogy ilyen állapotban nem utazhatnak vonaton és távozásra szólította fel őket.
Miközben e férfi két kollégájával a terhelteket kifelé kísérte, a vádlottak folyamatosan szitkozódtak. Az épület előtti téren ezt követően a férfi vádlott megöléssel fenyegette a vasútőrt, míg a nő a mobiltelefonjával megdobta, majd megharapta a kezét. A férfi vádlott ekkor egy mintegy 3 kilogramm súlyú terméskövet vett ki a díszkertből, és azzal támadólag indult a sértett irányába, cselekményét azonban az egyik ott lévő vasúti dolgozó felszólítására abbahagyta és a követ eldobta.
A sértett a harapás következtében nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett el.
A büntetőeljárási törvény alapján – amennyiben annak törvényi feltételei fennállnak – a bíróság előkészítő ülésen ítélettel dönthet a vádlott büntetőjogi felelősségéről. Ennek hiányában az eljárás tovább folytatódik, a bíróság az ügyben tárgyalást tűz és megkezdi a bizonyítási eljárást.
Az eljárási cselekményeken való részvételi szándékukat szíveskedjenek az eljárási cselekményt megelőző munkanap 15 órájáig, illetve hétfői eljárási cselekmény esetén az azt megelőző pénteki munkanap 12 órájáig az mctsz.sajto@birosag.hu e-mail címen bejelenteni. Kérjük közöljék a médium megnevezését és az eljárási cselekményen részt venni kívánó személyek számát is.
dr. Homa-Hajdu Eszter
sajtószóvivő
46/815-246 • 30/443-2394
mctsz.sajto@birosag.hu